Zmiana lidera-Kolorado-Retech na czele tabeli PALP.

ALT Zmiana lidera-Kolorado-Retech na czele tabeli PALP.
W niedzielę 16 maja 2019 roku odbyło się tylko dwa spotkania 14 kolejki PALP. Powodem był zły stan boisk ze względu na opady deszczu w tygodniu. W meczu na szczycie pierwszej i drugiej drużyny w tabeli spotkały się w Woli Chorzelowskiej Kolorado-Retech z Janovią Janowiec. Pierwsze minuty to niespodziewana przewaga drużyny gości, która jednak szybko została zniwelowana i po prostych błędach obrony drużyny Janovi zamieniona na trzy bramki przez gospodarzy. Po przerwie goście rzucili się do odrabiania strat i częściowo im się to udało, jednak w końcówce znowu opadli z sił co wykorzystali bezlitośnie gospodarze. Ostatecznie Kolorado-Retech zwyciężyło Janovię Janowiec po ciekawym i toczonym w szybkim tempie meczu 5:2 (3:0). Tym samym z przewagą dwóch punków oraz jednym meczem mniej przewodzi w tabeli, ale do końca zostało jeszcze kilka kolejek a kwestia mistrzostwa na pewno nie została jeszcze definitywnie rozstrzygnięta. W drugim meczu kolejki LKS Zdziarzec niespodziewanie nie dał rady Pławiance Orłów, ale kibice na pocieszenie zobaczyli ciekawy mecz i 9 goli, a w tym dwa Marka Treli który tym samym powiększył przewagę w tabeli strzelców do 5 bramek. LKS Zdziarzec-Pławianka Orłów 4:5 (2:3). Zaległe mecze tj. Sokół Partynia - Wisła Gliny Małe oraz Strażak Grochowe - Madras Goleszów odbędą się prawdopodobnie w dniu 20 maja 2019 roku.