Wystarował Puchar Ligi PALP-mnóstwo goli i emocji !!!

ALT Wystarował Puchar Ligi PALP-mnóstwo goli i emocji !!!
W niedzielę 31 marca 2019 roku rozegrano pierwsze mecze ćwierćfinałowe I edycji rozgrywek Pucharu Ligi PALP. Udział biorą wszystkie drużyny uczestniczące w rozgrywkach sezonu 2018/2019. Mecze rozgrywane są systemem pucharowym mecz i rewanż.
W meczu barażowym o wejście do ćwierćfinałów w dniu 24 marca drużyna Gromu Krzemienica uległa na własnym terenie po rzutach karnych Pławiance Orłów 2:4 i odpadła z rozgrywek.
W pierwszych meczach ćwierćfinałowych w czterech spotkaniach padło aż 31 bramek co daje prawie 8 bramek na mecz.
I tak Kolorado II Retech Wola Chorzelowska - rozgromiła Madras Goleszów 9:1 (2:0) i wydaje się że rewanż będzie tylko formalnością.
Trudno też myśleć będzie o awansie do półfinałów Sokołowi Partynia który uległ u siebie Pławiance Orłów aż 0:5 (0:1) a mecz zakończył się w 82 minucie ponieważ drużyna gospodarzy została zdekompletowana przez kontuzje.
Problemy z awansem może mieć też zespół LKS Zdziarzec, który niepodziewanie uległ na własnym boisku Strażakowi Grochowe, aż 3:5 (1:2).
Taki sam wynikł padł w ostatnim meczu ćwierćfinałów z tym, że to gospodarze zwyciężyli 5:3. Tymi gospodarzami był zespół Janovi Janowiec a pokonał Wisłę Gliny Małe prowadząc do przerwy (2:1). Trzy bramki zdobyte na wyjeździe dają realne szanse Wiśle na myślenie o awansie po meczu rewanżowym.
Mecze rewanżowe już w najbliższą niedzielę. A później wg. odbytego wcześniej losowania i ustalonej drabinki mecze półfinałowe oraz finał.
Mecz finałowy pierwotnie planowany na 1 lub 3 maja najprawdopodobniej zostanie rozegrany 12 maja 2019 roku, a gospodarzem będzie wielce zasłużony klub z powiatu dębickiego gdzie PALP zamierza propagować swoje rozgrywki i być może pozyskać nowe drużyny do rozgrywek Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej na przyszły sezon 2019/2020.