ALT Powiatowa Amatorska Liga Piłkarska zakończyła sezon 2017/2018. KS Zgórsko mistrzem.
Powiatowa Amatorska Liga Piłkarska zakończyła sezon 2017/2018. Rozgrywki do samego końca trzymały w napięciu, a mistrza wyłoniło dopiero bezpośrednie staracie pierwszej i drugiej drużyny po 17 kolejkach. Spotkały się w nim KS Zgórsko i LKS Apollo Dulcza Mała. Po pierwszej połowie tytuł mistrza PALP był w posiadaniu Apollo które prowadziło 1:0 ale po przerwie gospodarze przeszli do ofensywy i zdołali odwrócić losy spotkania zdobywając cztery bramki nie tracą żadnej. Tym samym Mistrzem Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej sezonu 2017/2018 został zespól KS Zgórsko. KS Zgórsko - Apollo Dulcza Mała 4:1 (0:1). Trzecie miejsce już wcześniej zapewnił sobie Strażak Grochowe, który przypieczętował miejsce na podium zwyciężając Sokoła w Partyni. Sokół Partynia - Strażak Grochowe 3:4 (2:3). O czwartą lokatę bezpośrednie starcie stoczyli beniaminkowie Kolorado - Retech Wola Chorzelowska z Wisłą Gliny Małe. Wynik 4:1 (3:0) spowodował, że Kolorado wyprzedziło w ostatecznym rozrachunku Wisłę. LKS Zdziarzec który po rundzie jesiennej był czerwoną latarnią na wiosnę wygrywał mecz za meczem i marzył nawet o "pudle" ale ostatecznie uplasował się na szóstym miejscu a w ostatnim meczu rozgromił Grom Krzemienica 6:0 (3:0). Wojciech Dudek zdobył w tym spotkaniu 4 bramki i grając tylko w rundzie wiosennej łącznie 18 co dało mu trzecie miejsce w tabeli strzelców. Królem strzelców został zawodnik Mistrza PALP Kolisz Patryk z 31 bramkami. W meczu ostatnich drużyn w tabeli doszło do pogromu a Janovia przypomniała sobie w końcu jak się wygrywa. Janovia Janowiec - Madras Goleszów 11:2 (6:1). I w ten sposób XV edycja sezonu 2017/2018 Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej przeszła do historii. Uroczyste podsumowanie rozgrywek planowane jest na 30 czerwca 2018 roku.