XIV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Mieleckiego - Regulamin

Regulamin XIV- Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Mieleckiego.

1. Faza eliminacyjna: na poszczególnych stadionach wg. ustalonego zestawu par:
I. LKS „Złotniczanka” Złotniki – KS „Radomyślanka” Radomyśl Wlk. – dnia 03.08.2014r, godz. 16 30

II. LKS Wierzchowiny – LKS „Wiśnia Trzciana” - dnia 03.08.2014r, godz. 16 30

III. LKS Sokół Malinie – LKS „Wisła Rożniaty” – dnia 07.08.2014r, godz. 18 00

2. LKS Team Przecław bez eliminacji jako gospodarz turnieju finałowego.
3. Gospodarze meczów eliminacyjnych wymienieni są na pierwszym miejscu – zwycięzca awansuje do finału.
4. Finał Stadion LKS Team Przecław w Przecławiu, dnia 10.08.2014r, godz. 14 00

III. W turnieju mogą brać udział:
Drużyny piłkarskie z klubów sportowych, które są członkami Powiatowego Zrzeszenia LZS w Mielcu, nie posiadające zaległości składkowych i mają opłaconą składkę członkowską za 2014r (40 zł.) , tegoroczni zwycięzcy pucharów Burmistrza, Wójta lub zgłoszona drużyna z klubu będącym członkiem Powiatowego Zrzeszenia LZS w Mielcu.
IV. W drużynach mogą występować:
- zawodnicy zarejestrowani w danym klubie, mający ważną kartę na sezon 2013/2014/2015
- zawodnicy z innej miejscowości mający zameldowanie na pobyt stały w danej Gminie.
Zawodnicy zarejestrowani mają obowiązek posiadania aktualnej karty zgłoszenia, a inni dowód tożsamości stwierdzający miejsce stałego zameldowania oraz aktualne badania lekarskie.
V. W przypadku stwierdzenia gry nieuprawnionego zawodnika, lub nie zgłoszenia się zawodnika do zarządzonej konfrontacji albo w przypadku braku, karty zgłoszenia lub dowodu tożsamości danego zawodnika- drużyna bez dalszych wyjaśnień będzie karana walkowerem. Nie uwzględniane będą zgłoszenia po zakończonym meczu (zgłoszenie o nieupoważnionym zawodniku lub sprawdzeniu danego zawodnika musi być zgłoszone przed końcowym gwizdkiem, sędziemu). VI. Obsadę sędziowską finału i meczów eliminacyjnych zabezpiecza oraz pokrywa koszty Rada Powiatowa LZS.
VII. System rozgrywek.
1. Faza eliminacyjna:
- mecze eliminacyjne - czas gry 2x 45 minut, przerwa 10 minut ,w przypadku remisu serie rzutów karnych , aż do wyłonienia zwycięzcy - gospodarz zawodów zapewnia opiekę medyczną. 2. Faza finałowa: - mecze systemem pucharowym 2 x 30 minut, przerwa 10 minut, w przypadku remisu seria rzutów karnych, aż do wyłonienia zwycięzcy.
- losowanie par półfinałowych przed rozpoczęciem turnieju.
- mecz o trzecie miejsce zostanie rozstrzygnięty rzutami karnymi.
VIII. Turniej przeprowadzony będzie w oparciu o przepisy PZPN z ustalonymi zmianami tj. limit zmian ustala się 5+1 (pięciu zawodników + bramkarz)
IX. W czasie całego turnieju obowiązuje zawodników sprzęt sportowy zgodny z normami PZPN.
X. Gospodarz turnieju finałowego zapewnia opiekę medyczną i napoje chłodzące. XI. Kierownicy drużyn zobowiązani są dostarczyć listę zawodników biorących udział w turnieju bezpośrednio organizatorowi a sprawozdanie ze składami drużyn przed każdym meczem , sędziemu zawodów. XII Gospodarz turnieju odpowiada za porządek i bezpieczeństwo na stadionie.
XIII. Nagrody dla drużyn za miejsca:
I miejsce – puchar + dyplom + sprzęt sportowy
II miejsce – dyplom + sprzęt sportowy
III miejsce – dyplom + sprzęt sportowy
IV miejsce – dyplom + sprzęt sportowy oraz nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników.